로고

SULSEAM
korean한국어 로그인

자유게시판

CRYSTAL SUNSET RESORT 5*

페이지 정보

profile_image
작성자 Georgetta
댓글 0건 조회 29회 작성일 24-05-22 23:53

본문

phuket-town.jpg

Ще ви возят, няма да се налага вие да гребете, но ако искате, накрая може и това да направите. Обядът ви го приготвят на самото корабче и го сервират на шведска маса в почивки Малдиви с Екзотик Холидейредата и беше много по-вкъсен от храната в кутии, която ни раздаваха на туровете с моторници или дългоопашати лодки. Единственият проблем е, че се хранит на самата лодка без маса, тоест седиш си с чинийката в ръцете и нямаш много пространство. На всички останали турове се обядвахме по различни острови на масички. Беше за 1200 бата, мисля. От АоНанг малко ни се прекрои програмата, че заради тайфуна забраниха за два дни всякакви излизания на лодки в морето. Но там има възможност освен турове от туристическите бюра, дето са на всеки ъгъл, да си вземете и билети от централната каса на плажа и само до един избран от вас остров и да почивки Малдиви с Екзотик Холидейи прекарате деня там. Или да си наемете частен тур с лодка, като вие избирате програмата. Щом сте четирима, няма да е непосилно.

Мисля, че всеки, който е ходил там, ще ти каже, че за природни забележителности е по-добре да нощуваш в Краби или АоНанг. На самия остров Пукет има плажове, но толкоз. За мене най-красивото място беше Райли. Но да ходите дотам на организиран тур от Пукет е безсмислено. Има дългоопашати лодки от АоНанг, които стигат за няколко минути. А най-добре е да се нощува на самото Райли, защото вечер е неповторима атмосфера, нищо общо с лудниците в Пукет и АоНанг. Но си е по-скъпо, де. Ние се отказахме от нощувките на Пи Пи и изобщо от какъв да е трип дотам, но АоНанг ти е по-добрата изходна точка, ако искаш да направите такъв с частен тур само за вас. Пукет е много далече. И бързите моторници не са за всеки. За мене това е ужасяващо изживяване. Ходихме с такава от Пукет до Симиланските острови. Шнорхелингът там е несравним с нищо, което може да видите на пукет или останалите по-близки острови. Може би само островите Сурин са по-подходящи, но те пък са още по-далече.

При около шестима цената на частен тур може да излезе на човек сходна с тази на организиран. Ние бяхме само трима и частните лодки не ни бяха по джоба. До райли бийч отидохме следобеда преди пълната забрана за лодки. Всъщност вече бяха забранили движението на лодки из залива, и сновяха само тези до райли. ТАка го видяхме почти без никакви туристи и мястото просто ни очарова, Има чудесно качване по скали с помощни въжета до едно погледно място през джунглата горе сред скалите, вземете си малко по-солидни обувки. Ако пък обичате скално катерене, райли е истински рай. Когато отвориха морето направихме следобедно-вечерен тур с дългоопашата лодка до няколко острова (Пода, Чикен айлънд, Туп и Мор) с вечеря по тъмно на Райли. Шнорхелингът преди залез беше излишен, понеже светлината вече пада под много малък ъгъл и цветовете под вода са изключително бледи. А и морето все още никак не беше спокойно. Ако имах възможност за частен тур бих избрал такъв до Туп и Мор.

ТА за Симиланските първо е доста пъруване с бус до кея (при нас отне почти два часа) и после около 70 минути с моторница. Не уцелихме съвсем спокойно море, та пръскаше ужасно в добавка към изтезанието за вестибуларния ми апарат. Хората, които седяха по-отзад, се наложи да сложат маските си за шнорхелин още на лодката, за да не им влиза солената вода в очите. Тях буквално вълните си ги къпеха ежеминутно. ТА прекрасно е, но за един ден е препускане. Далече са. И е скъпичко. 2100 бата на човек. Но пък и бяхме баш по нова година, възможно е в помалко натоварен сезон да се справите и по-добре, пукет тайланд Beyond Cotone resort знам ли. За Джеймс Бонд тура - изберете голяма лодка (всъщност това си е корабче с отворена горна палуба, на която седите, но сте под навес и не ви пече) а не бърза моторница. С включени каяци (не знам защо им казват канута, като не са).

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.